Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie bierze udział w międzynarodowym maratonie czytelniczym

Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie bierze udział w międzynarodowym maratonie czytelniczym

26 października 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie dołączyła do globalnej społeczności edukacyjnej uczestnicząc w czwartej międzynarodowej edycji akcji „VII Ogólnopolskie Bicie Rekordu w Czytaniu na Przerwie”. Akcja ta jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia jest Biblioteka Pedagogiczna, która jest częścią Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W ramach tej inicjatywy placówki edukacyjne z różnych stron globu: Europy, Afryki, Ameryki Północnej zaangażowały się w promowanie czytania jako atrakcyjnej i wartościowej formy spędzania wolnego czasu. Te szkoły podjęły wyzwanie, aby pokazać, że czytanie może być nie tylko źródłem wiedzy, ale również świetną zabawą.

Podczas przerw lekcyjnych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 oddawali się lekturze swoich ulubionych książek. Niektórzy z nich wybierali lektury szkolne, inni zaś sięgali po podręczniki. Działania te pokazują, że czytelnictwo jest nie tylko nauką, ale również formą aktywnego spędzania czasu i rozwijania swoich zainteresowań.