Spotkanie w bibliotece na zakończenie służby dyrektorki, Danuty Trzcińskiej, z autorką książki "Łódzka milionerka"

Spotkanie w bibliotece na zakończenie służby dyrektorki, Danuty Trzcińskiej, z autorką książki "Łódzka milionerka"

Znana autorka Ewa Bladowska, która napisała książkę pod tytułem „Łódzka milionerka”, jest głównym bohaterem wydarzenia, które miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie. Książka opowiada o życiu i osiągnięciach Anny Scheiblerowej, urodzonej Wernerów w Ozorkowie, a spotkanie miało na celu zaprezentowanie sylwetki tej niezwykłej kobiety oraz jej wkładu w rozwój przemysłowy takich miejscowości jak Ozorków, Zgierz i Łódź.

Spotkanie prowadziła pani Danuta Trzcińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. To było ostatnie wydarzenie kulturalne, które zorganizowała przed swoim planowanym odejściem na emeryturę. Pani Trzcińska przez wiele lat z pasją i zaangażowaniem promowała czytelnictwo i kulturę w Ozorkowie. Jej wkład w organizację wielu wydarzeń artystycznych był nieoceniony.

Jacek Socha, burmistrz miasta, który także był obecny na spotkaniu, wyraził pani dyrektor swoje serdeczne podziękowania i gratulacje za jej długotrwałe zaangażowanie na rzecz rozwoju, upowszechniania i promowania kultury w Ozorkowie.