Prezentacja książki o 120-letnim Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół" gniazdo Zgierz

Prezentacja książki o 120-letnim Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół" gniazdo Zgierz

Pierwszego października w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej imienia Bolesława Prusa odbyło się wydarzenie, które uświetniło premierę książki dedykowanej Towarzystwu Gimnastycznym „Sokół” gniazdo Zgierz. Ten tom jubileuszowy zawiera historię jednej z najdłużej działających organizacji promujących kulturę fizyczną w naszej okolicy, opisaną na przestrzeni setek stron.

Podczas wydarzenia, uczestnicy mieli okazję spotkać się z Kazimierzem Głowackim, współautorem i inicjatorem tej publikacji. Głowacki, który jest związany ze zgierskim gniazdem „Sokoła” od ponad trzech dekad, zapewnił gościom możliwość zdobycia cennych informacji dotyczących różnych aspektów działalności towarzystwa. Wyjaśnił m.in. strukturę poszczególnych sekcji sportowych, przebieg burzliwej historii organizacji oraz sytuacje, jakie napotkały osoby, które poświęciły swoje życie na rozwijanie sportu w Zgierzu i propagowanie postaw patriotycznych.

Książka oferuje czytelnikom również wiele ciekawych faktów, m.in. na temat wpływu „Sokoła” na hejnał miasta Zgierza. Ta publikacja to bogate źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych historią sportu i patriotyzmu w naszym regionie.