Tragiczny wypadek drogowy w Albinowie koło Zgierza

Tragiczny wypadek drogowy w Albinowie koło Zgierza

W tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce 12 października, późnym wieczorem, w miejscowości Albinów położonej niedaleko Zgierza, życie stracił 30-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. Mężczyzna ten jechał samochodem marki Subaru, które uderzyło w drzewo.

Podczas tego nieszczęśliwego zdarzenia, w samochodzie podróżowały również dwie inne osoby – mężczyzna w wieku 25 lat oraz osiemnastolatka. Oboje doznali poważnych obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala w celu udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.

Policjanci ruchu drogowego pod nadzorem prokuratury badają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że pojazd marki Subaru, którym podróżowały ofiary, jechał od Stroniewic i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Jak informuje Robert Borowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, prawdopodobnie kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Na miejscu wypadku interweniowało łącznie 21 strażaków, którzy podzielili się na 5 zastępów straży pożarnej. Przez kilka godzin ruch drogowy w rejonie wypadku był utrudniony. Akcja służb ratowniczych zakończyła się o godzinie 1:30 nad ranem.