Śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala 9-latkę potrąconą na przejściu dla pieszych

Śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala 9-latkę potrąconą na przejściu dla pieszych

Policja pracuje nad wyjaśnieniem sprawy potrącenia 9-letniej dziewczynki przez 69-letniego kierowcę samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w niedzielę, dnia 9 kwietnia, mniej więcej po godzinie 11:00. W wyniku odniesionych obrażeń dziecko musiało zostać przetransportowane do szpitala. na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie 9-latki. Policja ustala okoliczności i wyjaśnia sprawę

Na ten moment nie są znane dokładne okoliczności potrącenia, do którego doszło w pierwszy dzień świąt wielkanocnych. Dziewczynka wraz z rodzicami przechodziła przez pasy na skrzyżowaniu ulicy Podleśnej z drogą krajową numer 91 w Ozorkowie. W pewnym momencie w dziewczynkę wjechał samochód osoby marki Volkswagen, którym kierował 69-letni mężczyzna.

Mężczyzna po potrąceniu dziewczynki zatrzymał się, a następnie udzielił pomocy – tak wynika z relacji świadków widzących to nieszczęśliwe zdarzenie. Na miejsce od razu wezwano pogotowie ratunkowe, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przetransportować dziewczynkę do szpitala. W zdarzeniu ucierpiała tylko dziewczynka. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy.