Remont kolejnej drogi w Ozorkowie ukończony

Remont kolejnej drogi w Ozorkowie ukończony

W ostatnich miesiącach dobiegło końca kilka remontów dróg w Ozorkowie, których naprawa od dłuższego czasu była koniecznością. Ostatnim takim przykładem jest ulica Sucha, której remont rozpoczął się w październiku. Dzięki niemu naprawiony został 532-metrowy odcinek od ulicy Kolejowej i Łęczyckiej do terenu PKP.

Podejmowane w ostatnich miesiącach działania mające na celu wyremontowanie ulic i dróg w Ozorkowie wcale nie oznaczają, że środki na kolejne remonty się wyczerpały. Wręcz przeciwnie – sukcesywnie kończone są kolejne prace, dzięki którym mieszkańcy poszczególnych rejonów miasta mogą cieszyć się nową nawierzchnią.

Finalizacja remontu ulicy Kolejowej w Ozorkowie

W ramach remontu gruntowej ulicy Kolejowej wyłożona została podbudowa i krawężniki, natomiast w najbliższych dniach położone zostaną dwie warstwy asfaltowej nawierzchni. Fragment ulicy liczący 532 metry stanowi drogę dojazdową do licznych nieruchomości, dlatego tak ważne było jej wyremontowanie.

Całkowity koszt remontu ulicy Kolejowej wyniesie 660 tysięcy złotych, z czego prawie połowa, bo 315 tysięcy złotych pochodzi ze środków budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wraz z budową ulicy ułożony został także gazociąg.

Kolejne remonty w planach

Na tym jednak nie kończą się plany remontowe. Do końca 2023 roku wyremontowane mają zostać kolejne drogi gruntowe: Olczaka, Łączna, Polna, Wiatraczna, Sosnowa, Kasztanowa, Graniczna, Grzybowa, a także skrzyżowanie ulic Wiejskiej i Krótkiej.

W ramach planowanych prac remontowych mają zostać wybudowane kanały deszczowe, nawierzchnia asfaltowa na podbudowie, krawężniki, zjazdy do posesji i chodniki z kostki brukowej. Całkowity koszt inwestycji to 6,3 mln złotych, z czego prawie 6 mln pochodzi z programu rządowego „Polski Ład”.