Potrącenie protestującego rolnika przez kierowcę dostawczego busa w Łęczycy

Potrącenie protestującego rolnika przez kierowcę dostawczego busa w Łęczycy

Na tle ogólnokrajowych protestów rolniczych, które miały miejsce w środę, doszło do niepokojącego zdarzenia w Łęczycy na terenie województwa łódzkiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal internetowy Onet, kierowca busa dostawczego podjął próbę ominięcia blokady drogowej utworzonej przez protestujących rolników. W wyniku tego manewru doszło do potrącenia jednego ze strajkujących rolników. Informacje te zostały potwierdzone przez lokalne służby policyjne, które stwierdziły, że odpowiedzialny za kolizję kierowca jest obecnie pod nadzorem funkcjonariuszy.

Według relacji poszkodowanego rolnika, którą przekazał Onetowi, potrącenie nie było przypadkiem – twierdzi on, że kierowca zrobił to umyślnie. Tego dnia odbywały się protesty rolnicze w całym kraju, a ich uczestnicy wyrażali swoje niezadowolenie z polityki prowadzonej przez bieżący rząd oraz Unię Europejską. Szacunki policji wskazują, że na terenie całego kraju doszło do utworzenia aż 580 blokad na drogach, autostradach i ekspresówkach.

Podczas protestu w Łęczycy nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na rondzie Łęczyckich Górników. Jeden z uczestników strajku podał, że kierowca busa dostawczego postanowił ominąć blokadę, wjeżdżając na rondo przez chodnik i trawnik, na którym znajdowali się protestujący. Następnie, według relacji świadka, kierowca gwałtownie przyspieszył, co doprowadziło do potrącenia rolnika. Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane w serwisie X przez magazyn rolniczy Agro Profil, co zwiększyło rozgłos wokół incydentu.