Drugie w tym roku kino plenerowe dla mieszkańców Ozorkowa

Drugie w tym roku kino plenerowe dla mieszkańców Ozorkowa

Po pozytywnym odbiorze pierwszej akcji polegającej na oglądaniu filmu w plenerze, mieszkańcy Ozorkowa otrzymają drugą taką szansę. W ostatnich dniach sierpnia będzie możliwe obejrzenie sympatycznej francuskiej komedii.

Pierwsze w tym roku kino plenerowe w Ozorkowie odbyło się 18 czerwca. Wówczas mieszkańcy mieli okazję do obejrzenia pod gołym niebem wielokrotnie nagradzanego filmu m.in. za reżyserię ,,Parasite”. Wówczas przygotowane 150 leżaków było niemal w całości zajętych przez osoby chcące doświadczyć tego przeżycia.

Mieszkańcy Ozorkowa obejrzą film pod gołym niebem po raz drugi

Pozytywny odbiór w połowie czerwca spowodował, że na terenie przy hali sportowej przy ul. Traugutta 2 w Ozorkowie kino Charlie z Łodzi po raz drugi ustawi ekran mobilny i zaprosi mieszkańców do wspólnego oglądania. Tym razem do dyspozycji kinomaniaków również będzie 150 leżaków.

Seans rozpocznie się w piątek 27 sierpnia o godzinie 20:00. Tym razem wszyscy przybyli będą mogli obejrzeć francuską komedię pt.: ,,I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

Sympatyczna i zwariowana komedia

,,I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże” z 2019 roku w reżyserii Philippe’a de Chauverona (scenariusz: Guy Laurent, Philippe de Chauveron) opowiada o historii rodziców, którzy w pewnym momencie stanęli przed trudnym zadaniem. Za wszelką cenę chcieli przekonać wszystkie swoje córki do tego, aby nie wyprowadzały się wraz ze swoimi rodzinami poza Francję.

Ci, którzy lubią francuski humor powinni dobrze kojarzyć szaloną rodzinę Verneuil. Claude i Marie to długoletnie małżeństwo, które w każdej sytuacji mocno się wspierało. Należą do katolickiej burżuazji i trudno było im zaakceptować małżeństwo swoich córek, głównie z uwagi na fakt, że do ich rodziny dołączyli muzułmański prawnik, żydowski przedsiębiorca, chiński bankier i aktor afrykańskiego pochodzenia.

W rolach głównych występują Christian Clavier (Claude Verneuil), Chantal Lauby (Marie Verneuil), Ary Abittan (David Benichou), Medi Sadoun (Rachin Benassem), Frederic Chau (Chao Ling) czy Noom Diawara (Charles Koffi).