Zwrot podatku za paliwo rolnicze

Zwrot podatku za paliwo rolnicze

Początek nowego roku to czas kiedy możemy ubiegać się o zwrot podatku w różnych jego charakterach oraz o różnej wysokości. Nie inaczej jest w całej gminie i mieście Ozorków. W pierwszej połowie lutego rolnicy mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze, które wykorzystywali w produkcji rolnej. Ze zwrotu może skorzystać praktycznie każdy rolnik, który posiada użytki rolne na teranie gminy i który do ich obsiania wykorzystał olej napędowy.

Jak składać wnioski o zwrot podatku

Składanie wniosków nie jest trudne, trzeba jednak pamiętać, że jest na to określony czas. Pierwsza tura składania wniosków zaczyna się z dniem 1 lutego 2022, a kończy się z dniem 28 lutego 2022, mamy więc na to cały miesiąc. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta w dni robocze w godzinach od 8 do 15 w poniedziałki środy i czwartki, do 16 we wtorki i do 14 w piątki. Aby wniosek był rozpatrzony, należy do niego koniecznie dołączyć oryginały lub kopie faktur VAT, które poświadczają zakup oleju napędowego w ciągu ostatniego półrocza. Jeżeli rolnik zamierza ubiegać się o zwrot w kwestii bydła należy także złożyć deklarację poświadczającą ilość posiadanego bydła.

Kiedy ubiegać się o zwrot podatku

Istnieją pewne regulacje oraz limity określające zużycie oleju napędowego i zostały one podniesione odpowiednio do 110 litrów oleju napędowego na 1 ha oraz do 40 litrów w przypadku dużej jednostki rozliczeniowej w odniesieniu do bydła. Przy takich wartościach możemy starać się o zwrot podatku akcyzowego od paliwa rolnego. Więcej informacji oraz formularz można znaleźć na stronie gminy i miasta Ozorków.