W Ozorkowie wciąż potrzebna pomoc. Pilnie poszukują wolontariuszy

W Ozorkowie wciąż potrzebna pomoc. Pilnie poszukują wolontariuszy

Szlachetna Paczka z oddziałem w Ozorkowie rozpoczęła poszukiwania osób, które chciałyby dołączyć do programu i wesprzeć potrzebujących. Organizacja rozpoczęła rekrutację wolontariuszy, mogących podzielić się pomocą już w najbliższej edycji.

Celem programu Szlachetnej Paczki jest dedykowane wsparcie zarówno w postaci paczek z podarunkami, jak i spotkań, nawiązywania relacji i doprowadzania do uczucia, że tysiące rodzin i samotnych osób są dla kogoś ważni. W Szlachetnej Paczce biorą udział rodziny, które z przyczyn od siebie niezależnych znalazły się w trudnej sytuacji. Dzięki pomocy i wsparciu mogą one liczyć na pomoc, której nie byłyby w stanie uzyskać z innych źródeł.

Szlachetna Paczka, czyli inicjatywa w celu pomagania

Aby potrzebujący z okolic Ozorkowa, Łęczycy i ościennych miejscowości mogły otrzymać pomoc, niezbędna jest rekrutacja nowych członków. Wszyscy ci, którzy chcieliby zostać wolontariuszami mogą zgłosić się do końca września. Zgłoszenia do zostania SuperW należy składać na stronie www.superw.pl.

SuperW, czyli wolontariusz Szlachetnej Paczki umożliwia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zmianę historii swojego życia i przywraca im godność. Wraz z całym zespołem dociera do miejsc, do których inni nie mają odwagi dotrzeć lub historie tych osób są im obojętne.

Do kogo jest skierowana pomoc w Szlachetnej Paczce?

Podstawowa pomoc wolontariuszy jest skierowana przede wszystkim do samotnych seniorów, osobom z niepełnosprawnościami, które znalazły się w trudnym położeniu, przewlekle chorym, walczącym o samodzielność i tym, które los bardzo mocno doświadczył.

W celu zostania wolontariuszem Szlachetnej Paczki, na stronie www.superw.pl należy wypełnić krótki formularz, a następnie umówić się na krótką rozmowę rekrutacyjną z przyszłym szefem-liderem. W kolejnym kroku odbywa się spotkanie wdrożeniowe online, podpisanie dokumentów i rozpoczęcie udzielania pomocy.

Inicjatywa pn. Szlachetna Paczka jest niezwykle przydatnym społecznym projektem, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin. Więcej o tej akcji można przeczytać tutaj.