W Ozorkowie pojawi się lodówka społeczna? Burmistrz apeluje o jej uruchomienie

W Ozorkowie pojawi się lodówka społeczna? Burmistrz apeluje o jej uruchomienie

Społeczna lodówka jest znakomitą inicjatywą, której celem jest pomoc potrzebującym w zakresie dostępu do pożywienia i podstawowych produktów spożywczych. Niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawi się ona na terenie Ozorkowa, o co będzie walczył burmistrz miasta Jacek Socha.

Od dłuższego czasu mieszkańcy Ozorkowa apelowali, że w mieście powinna pojawić się społeczna lodówka. Idąc przykładem wielu innych miast, między innymi Łodzi można byłoby w ten sposób wspomóc najbardziej potrzebujących i przekazać im pożywienie, którego sami już nie potrzebujemy lub mamy jego nadmiar.

Społeczna lodówka w Ozorkowie jeszcze w październiku?

Burmistrz Ozorkowa Jacek Socha otrzymał sporo sygnałów od mieszkańców, że tego typu lodówka powinna się pojawić w mieście. Na ten moment przeprowadzana jest analiza dotycząca miejsca, w którym mogłaby ona się pojawić. Biorąc pod uwagę, że koszt dla samorządu byłby minimalny, podjęcie się takiej inicjatywy byłoby bardzo pożyteczne.

Póki co nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie społeczna lodówka może się pojawić w Ozorkowie. Mając jednak na względzie pozytywny odbiór zgłoszeń mieszkańców przez burmistrza, można być niemal pewnym, że jeszcze w październiku będziemy mogli zostawiać w niej pożywienie.

Jaki jest cel społecznej lodówki?

Główną ideą stojącą za społeczną lodówką jest oddawanie innym produktów spożywczych, których sami nie zdążymy zjeść przed upływem ważności. Idea takiego dzielenia się jedzeniem z innymi powstała w Niemczech, a po niedługim czasie dotarła również do Polski. Stanowi jeden ze skuteczniejszych sposobów na pomoc potrzebującym.

Lista miast w całej Polsce, w których dostępne są społeczne lodówki jest bardzo długa. W samej Łodzi takich punktów jest kilkanaście. Co więcej, nie tak dawno pojawiła się ona również w Łęczycy. Zlokalizowana jest tuż przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ulicy Ozorkowskiej 8.