Wielki sukces młodych karateków z Ozorkowa. Sięgnęli po medale mistrzostw Europy

Wielki sukces młodych karateków z Ozorkowa. Sięgnęli po medale mistrzostw Europy

Młodzi zawodnicy ze Zgierskiego i Ozorkowskiego Klubu Karate pokazali się z bardzo dobrej strony podczas trzydniowej, największej w Europie imprezie karate tradycyjnego. Łącznie młodzi zawodnicy przywieźli ze sobą aż sześć krążków zdobytych zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Karate jest od dłuższego czasu bardzo popularnym sportem wśród młodzieży w całej Polsce. Wielu kilkulatków rozpoczyna od tej dyscypliny swoją przygodę ze sportem, zyskując dzięki temu wiele przydatnych umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku podopiecznych Zgierskiego i Ozorkowskiego Klubu Karate, którzy osiągają duże sukcesy.

Sześć medali młodych karateków z Ozorkowa

Podczas największych w Europie zawodów, które odbywały się w Katowicach srebrne medale zdobyło łącznie trzech młodych karateków. Po krążek ten sięgnęli Natalia Przywojska w kategorii kata, Gracjan Banaszczyk w kumie drużynowym, a także Amelka Jatczak, która w Pucharze Europy Dzieci, rozgrywanym w ramach Mistrzostw Europy wywalczyła dwa srebrne medale: w kata i w kumie.

Dorobek medalowy dla ozorkowskich młodych sportowców powiększyli również Gracjan Banaszczyk, który wywalczył brąz w fukugo, a także Fabian Stachurski, który także cieszył się z tego krążka w tej samej kategorii.

Ozorkowski zespół młodych karateków uzupełniali ponadto Paweł Miksa, Agata Czechowska, Inka Rogalska, Nikola Pilska i Hanna Czaplińska. Wszystkim uczestnikom rywalizacji, zarówno tym, którzy sięgnęli po medale, jak i pozostałym serdecznie gratulujemy rozwoju swojej pasji i życzymy dalszych sukcesów w karate.