Półkolonie zimowe

Półkolonie zimowe

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a wielu z nas nie ma jeszcze pomysłu jak zorganizować czas naszym dzieciom. Z pomocą przychodzi Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, który oferuje możliwość zapisania dzieci na półkolonie zimowe. Jest to interesująca możliwość zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy mogą być spokojni o swoje pociechy, w czasie kiedy oni sami przebywają w pracy. Półkolonie, jak sama nazwa wskazuje, zapewniają dzieciom zabawę i opiekę przez pół dnia, a konkretniej od godziny 10 rano do godziny 16 po południu. 6 godzin spędzonych z innymi dziećmi to z pewnością dobry pomysł dla każdego malucha.

Dla kogo są półkolonie zimowe

Jedną z rzeczy, w których musimy sobie zdawać sprawę, jest fakt, że półkolonie nie są dla każdego. Istnieje ograniczenie wiekowe, które wynosi od 7 do 10 lat. Z półkolonii organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie mogą skorzystać jedynie dzieci mieszczące się w tym przedziale wiekowym. Istotny jest też fakt, że musimy zaprowadzić dzieci na zajęcia rozpoczynające się o godzinie 10, co dla pracujących rodziców może być pewnym utrudnieniem. Podobnie jest z odebraniem dziecka o godzinie 16. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy kogoś z rodziny lub przyjaciół. Warto też pamiętać, że zapisy w siedzibie MOK lub telefoniczne trwają już od 2 lutego, natomiast karty kwalifikacyjne są wydawane od wczoraj, czyli od 7 lutego. Same półkolonie odbędą się w terminie 21-25 lutego 2022. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć, tym bardziej, że całkowity koszt tygodniowych półkolonii to jedynie 130 złotych.

Plan półkolonii w MOK

Półkolonie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury są zaplanowane z myślą o tych najmłodszych. Właśnie dlatego w ich planie znajdziemy głównie różnorodne gry i zabawy. Dla dziecka na pewno będzie dużą przyjemnością spędzić czas na zabawie w gronie swoich rówieśników. To także dobra okazja do rozwijania umiejętności interpersonalnych na gruncie innym niż szkoła. Zajęcia będą obejmowały między innymi warsztaty muzyczne, artystyczne oraz plastyczne. Nie zabraknie również gier sportowych, w których dzieci będą mogły spożytkować swoją energię. W cenę półkolonii wliczone jest ubezpieczenie NNW, a także drugie śniadanie i jednodaniowy obiad.