Modernizacja dróg i budynków

Modernizacja dróg i budynków

Mieszkając w Ozorkowie z pewnością możemy bardzo łatwo dostrzec jego ładne i mniej ładne oblicze. To pierwsze to między innymi odnowione do tej pory kamienice, które pięknie się prezentują, a także park, który szczególnie teraz w pierwsze wiosenne dni wygląda naprawdę dobrze. Trzeba jednak przyznać, że innym częściom miasta przydałaby się pewna modernizacja. Chodzi szczególnie o drogi, które pozostawiają wiele do życzenia, a także stare kamienice. Właśnie z tego powodu miasto postanowiło dokonać kolejnych zmian i w marcu ogłosiło dwa przetargi. Jeden z nich dotyczy modernizacji dróg, zaś kolejny modernizacji kamienic.

Modernizacja dróg w Ozorkowie

Niektóre drogi, szczególnie te gruntowe, nie sprawdzają się na dłuższą metę. Szczególnie trudne jest poruszanie się po nich zima, a także w deszczowe dni, kiedy to na drodze tworzy się błoto. Z tego względu miasto zdecydowało się na ich przebudowę lub budowę od podstaw. Jakich dróg dotyczy modernizacja, na którą ogłoszono przetarg? Chodzi o część ulicy Granicznej, Grzybowej, Sosnowej, Kasztanowej, Krótkiej, Wiejskiej, Olczaka, Łącznej, Polnej i Wiatracznej. W skład prac modernizacyjnych ma wchodzić zmiana nawierzchni, a także wybudowanie chodnika po jednej stronie drogi. Ponadto, firma która wygra przetarg będzie zobowiązana wykonać dojazd do każdej z posesji z wykorzystaniem kostki brukowej oraz system odprowadzania wody deszczowej i oznaczenia na ulicy.

Modernizacja kamienic w Ozorkowie

Kolejny przetarg dotyczy modernizacji trzech kamienic. Znajdują się one przy placu Jana Pawła II pod numerami 8, 9, 10. Określone zostały konkretne zakresy modyfikacji każdej z kamienic, jakich będzie musiał dokonać wykonawca, który wygra przetarg. Wspólne prace, które dotyczą wszystkich trzech kamienic to między innymi: stworzenie systemu ogrzewania centralnego oraz ogrzewania ciepłej wody. Poza tym w zakres prac będzie wchodzić uszczelnienie dachu oraz stropów, aby nie uciekało przez nie ciepło. Poza tym kamienice mają się dobrze prezentować z zewnątrz, dlatego trzeba będzie zadbać o ich fasadę, a także o wymianę rynien oraz okien.