W co się ubrać wiosną

W co się ubrać wiosną

Jak już zdążyliśmy się przekonać, pogoda na początku wiosny jest bardzo zmienna i niepewna. Jednego dnia możemy cieszyć się pięknym słońcem i niemal 20 stopniami ciepła, zaś kolejnego niebo pokrywają chmury, a temperatura drastycznie spada. Czasami takie zmiany można zaobserwować nawet w ciągu dnia, nie mówiąc już o różnicy temperatur między porankiem, południem, a wieczorem. Wszystko to jest sporym wyzwaniem jeśli chodzi o nasz ubiór. Co na siebie założyć w tak niepewną i zmienna pogodę?

Co ubierać wiosną

Z jednej strony nie chcemy marznąć o poranku kiedy wychodzimy do pracy, czy też wieczorem, kiedy z niej wracamy. Z drugiej strony, w ciągu dnia kiedy wychodzimy na przerwę lub kiedy już wracamy do domu wczesnym popołudniem, nie chcemy gotować się w tych wszystkich warstwach, które mamy na sobie. Jak więc znaleźć idealny środek zaradczy na tak szybko zmieniająca się pogodę? Najlepiej ubrać się tak, aby w razie potrzeby można zdjąć jedną lub dwie warstwy. Wiele osób uważa za praktyczne ubranie się w taki sposób aby czuć się dobrze w godzinach południowych, a wychodząc do pracy rano zarzucają na siebie jedną dodatkową warstwę, na przykład kurtkę lub płaszcz.

Ubiór na wyjątkowe okazje

Czy podobny strój sprawdzi się na bardziej wyjątkowe okazje? Jak najbardziej, warto jednak aby w takich sytuacjach kurtka czy płaszcz były również odpowiednio dobrane do okazji i na tyle eleganckie, na ile będzie wymagało tego miejsce do którego się udajemy. Oczywiście, dużo ważniejsze jest to co włożymy pod spód, jednak chcemy sprawiać również dobre pierwsze wrażenie. Jeśli zaś chodzi o cały strój, który znajdzie się pod naszą odzieżą wierzchnią, powinien być on dostosowany nie tyle do pogody, ile do okoliczności. Inaczej ubierzemy się na oficjalną kolację firmową, inaczej na randkę, czy wyjście z partnerem, a jeszcze inaczej na spotkanie z przyjaciółmi w eleganckiej restauracji. Warto uwzględnić wszystkie te czynniki, aby wybrać strój który najlepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.