Miejska sieć ogrzewania rozwiązuje problem grzewczy w kamienicach Ozorkowa

Miejska sieć ogrzewania rozwiązuje problem grzewczy w kamienicach Ozorkowa

W obliczu nadchodzącej zimy, mieszkańcy trzech budynków mieszkalnych usytuowanych na placu Jana Pawła II w Ozorkowie nie będą musieli zastanawiać się nad kwestią zaopatrzenia w opał. Ich domy zostaną ogrzewane przy pomocy miejskiej sieci grzewczej. Zakończenie tych działań jest również świetną wiadomością dla innych osób zamieszkujących centrum miasta – z kominów odnowionych budynków nie będzie już wydostawać się szkodliwy dym.

Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej to krok ku lepszej jakości powietrza w mieście. Mimo to, w Ozorkowie pozostaje wiele starych budynków oczekujących na podobne działania, czy to podłączenie do sieci grzewczej, czy do gazowej.

Przeprowadzone prace termomodernizacyjne w kamienicach na placu Jana Pawła II spotkały się z entuzjastycznymi reakcjami ze strony sąsiadów.

– Zarówno wspólnoty mieszkaniowe, jak i właściciele kamienic zwracają się do nas z pytaniami dotyczącymi kosztów takiej termomodernizacji – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Cieszy mnie, że ta inwestycja spotkała się z taką aprobatą wśród mieszkańców.

Przypomnijmy, że proces remontu kamienic pod adresem plac Jana Pawła II 8, 9 i 10 rozpoczął się na początku bieżącego roku. Całość inwestycji pochłonęła ponad 3 miliony złotych.