Inwestycje w Ozorkowie w 2021 i na początku 2022 roku

Inwestycje w Ozorkowie w 2021 i na początku 2022 roku

Miniony rok przyniósł w Ozorkowie sporo zmian na lepsze. Powstały nowe inwestycje, a także wyremontowano te, które wymagały modernizacji. Obecnie możemy się cieszyć między innymi lepiej wyglądającymi ulicami, kamienicami, a także pozytywnymi zmianami w komunikacji miejskiej. Również ci najmłodsi, a więc nasze dzieci skorzystały na prowadzonych inwestycjach, gdyż jedną z nich był remont przedszkola miejskiego. Wszystkie te oraz inne zmiany sprawiły, że obecnie Ozorków prezentuje się bardzo ładnie i jest miastem, które przyciąga wiele osób, które akurat przebywają w pobliżu. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym inwestycjom.

Inwestycje w mieście

Jedną z inwestycji wartych uwagi była modernizacja ulicy Listopadowej, a także jednej z kamienic położonych przy tej ulicy, a mianowicie kamienicy numer 39. Rewitalizacja ulicy obejmowała między innymi wyregulowanie studzienek, a także budowę chodników oraz dojazdów do posesji. Zamontowano również latarnie uliczne, a także ławki, na których można usiąść i odpocząć. Nie ulega wątpliwości, że ulica Listopadowa nabrała zupełnie nowego odmiennego wyglądu. Jeśli chodzi o samą kamienicę głównym celem było dokonanie termomodernizacji. Zawierała ona między innymi ocieplenie budynku, a także wymianę drzwi oraz okien. Prace mają zakończyć się do marca bieżącego roku. Wyremontowano również niektóre drogi osiedlowe oraz oznaczono przejścia dla pieszych.

Zmiany w jakości budynków

W 2021 roku dokonano również zmian w niektórych budynkach. Dotyczy to między innymi wspomnianego na wstępie przedszkola miejskiego. Remont obejmował między innymi termomodernizację – ocieplono zewnętrzną stronę ścian, a także zamontowano nowe grzejniki. Poza tym dokonano napraw w ścianach, dachu i poddaszu, a także stropie, tak aby przedszkole było jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla dzieci. Innymi inwestycjami w mieście, które warto wymienić była między innymi modernizacja ulicy Suchej, a także remont sali gimnastycznej. Nie bez znaczenia pozostaje również rozbudowa i ulepszenie systemu monitoringu miejskiego, a także zmiany w komunikacji publicznej, Poza tym w bieżącym roku planowane są kolejne inwestycje mające na celu głównie remont lub budowę dróg.

Jeden komentarz o “Inwestycje w Ozorkowie w 2021 i na początku 2022 roku

  1. Remonty w przedszkolu zostały przeprowadzone doskonale. Jako matka posyłająca tam moje dziecko jestem zadowolona.

Comments are closed.