Informacyjne spotkanie w Łęczycy na temat nowego świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami

Informacyjne spotkanie w Łęczycy na temat nowego świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, I Oddział w Łodzi, działający poprzez swoje Biuro Terenowe w Łęczycy, z werwą zachęca wszystkich, którzy mogą być zainteresowani, do udziału w spotkaniu informacyjnym. Głównym tematem wydarzenia jest nowo wprowadzone świadczenie wsparcia dla osób niepełnosprawnych, które można już ubiegać się od początku bieżącego roku.

Szkolenie przewiduje udział specjalistów i ekspertów z ZUS-u, którzy nie będą jedynymi prelegentami. Wśród zaproszonych gości znajdują się również pracownicy Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z siedzibą w Łęczycy.

Eksperci podczas szkolenia zaplanowali przedstawić jak kształtuje się proces składania wniosku o nowe świadczenie wsparcia. Zostaną omówione kwestie determinujące prawo do tego świadczenia oraz czynniki wpływające na jego wysokość. Ponadto wyjaśnią jakie konsekwencje niesie ze sobą fakt korzystania z nowego świadczenia dla innych, posiadanych już świadczeń.

Spotkanie zaplanowano na dzień 7 lutego i odbędzie się w Sali Widowiskowej Łęczyckiego Domu Kultury. Rozpoczęcie wydarzenia przewidziane jest na godzinę 10:00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.