Sierpień pod znakiem wielu wydarzeń w Ozorkowie

Sierpień pod znakiem wielu wydarzeń w Ozorkowie

Ostatnie tygodnie wakacji w Ozorkowie staną pod znakiem wielu pikników, festynów i innych atrakcji. Co jednak ważne, jeszcze we wrześniu mieszkańcy będą mogli liczyć na organizację ciekawych wydarzeń.

W ciągu najbliższego miesiąca w Ozorkowie odbędą się cztery ciekawe wydarzenia. Na 15 sierpnia zaplanowano Piknik Wojskowy, 27 sierpnia odbędzie się kino plenerowe, dzień później mieszkańcy będą mogli wziąć udział w festynie ,,Pożegnanie Lata”, natomiast 8 września zorganizowany zostanie Piknik Rodzinny.

Piknik Wojskowy i kino plenerowe dla mieszkańców

Pierwsze z wydarzeń, a więc Piknik Wojskowy odbędzie się 15 sierpnia w godzinach 11:00 – 18:00 na terenie przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Lotniczej 1. W ramach pikniku organizatorzy przewidzieli m.in. pokazy sprzętu wojskowego, symulację skoków spadochronowych, przelot śmigłowców nad miastem, gry i zabawy dla dzieci, a także wojskową grochówkę dla wszystkich. O atrakcje muzyczne zadbają koncerty zespołu Jolly Roger, Janusza Nastarowicza i młodych artystów z Ozorkowa. O godzinie 16:15 z kolei wystąpi kabaret Czesuaf.

W ramach pikniku chętni będą mogli się również zaszczepić przeciw COVID-19, a także spisać w ramach Powszechnego Spisu Narodowego. Jeszcze przed imprezą odbędą się uroczyste obchody ŚWP. Rozpoczną się mszą o godz. 9:00 mszą na placu Jana Pawła II.

27 sierpnia mieszkańcy Ozorkowa po raz drugi w tym roku będą mogli udać się do kina pod gołym niebem. Przy hali sportowej ustawiony zostanie ekran mobilnego kina Charlie z Łodzi i leżaki. Od godziny 20:00 chętni będą mogli obejrzeć film pt.: ,,I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”.

Festyn i Piknik rodzinny na pożegnanie lata

28 sierpnia o godz. 17:00 przy ul. Unii Europejskiej odbędzie się Festyn Miejski. Na scenie pojawią się zespoły Defis i Jolly Roger. Wśród atrakcji będą również ogródek gastronomiczny oraz gry i zabawy dla dzieci.

8 września w godzinach 13:00 – 20:00 Województwo Łódzkie we współpracy z Urzędem Miejskim w Ozorkowie organizować będzie Piknik Rodzinny na placu Jana Pawła II. Przez cały czas trwania goście będą świetnie się bawić przy występach lokalnych artystów oraz dyskotece z DJ-em. Ponadto dostępne będą strefa zabaw dla dzieci, strefa gastronomiczna, stoiska lokalnych stowarzyszeń i przedsiębiorstw, a także strefa wybranych łódzkich instytucji.