Emocjonalne obchody 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie: rozmowy, wspomnienia i jubileuszowa gala

Emocjonalne obchody 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie: rozmowy, wspomnienia i jubileuszowa gala

Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie uczcił swój 75-lecie istnienia w wyjątkowy sposób. Obchody były pełne nostalgii, obejmując rozmowy absolwentów szkoły, przeglądanie archiwalnych zdjęć oraz spotkania z osobami, które przez te wszystkie lata przysparzały szkole chluby. To wyjątkowe wydarzenie, zgromadziło licznych gości, którzy w różnym czasie związani byli z tą placówką oświatową.

Serdecznie zaproszeni do udziału w uroczystościach byli między innymi renomowani przedstawiciele samorządu powiatowego. Wśród nich znaleźli się Dominik Gabrysiak, Wicestarosta Zgierski i były uczeń szkoły, Katarzyna Łebedowska i Wojciech Brzeski z Zarządu Powiatu Zgierskiego, Mirosław Burzyński, Przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego oraz radna powiatowa Joanna Mariankowska.

Dominik Gabrysiak podzielił się swoimi wspomnieniami z czasów nauki w ozorkowskiej „zawodówce”. Jak przyznał, decyzja o wyborze klasy o profilu sportowym, choć nie była najprostsza, znacząco wpłynęła na jego rozwój. Podkreślił także wytrwałość i cierpliwość nauczycieli, którzy przekazywali mu wiedzę mimo trudności.

Zebrani goście składali gratulacje dyrektor szkoły, Barbarze Stępczyńskiej. Doceniali bogatą tradycję placówki i sukcesy wielu pokoleń jej absolwentów, którzy pod czujnym okiem zaangażowanych nauczycieli zdobywali edukację, nabywali umiejętności zawodowe oraz odkrywali i rozwijali swoje talenty.