Zmodernizowany ambulans dla ratowników medycznych w Ozorkowie – nowy nabytek dla gminy

Zmodernizowany ambulans dla ratowników medycznych w Ozorkowie – nowy nabytek dla gminy

Nowa, wyspecjalizowana karetka dołączyła do floty służb ratowniczych w Ozorkowie. Jest ona wyposażona w najnowsze, zaawansowane technologicznie narzędzia diagnostyczne i reanimacyjne. Dzięki temu nowoczesnemu ambulansowi, pracownicy służby zdrowia będą mogli działać skuteczniej przy udzielaniu niezbędnej pomocy pacjentom w sytuacjach zagrożenia życia.

W nowym ambulansie znajdziemy innowacyjne nosze oraz krzesełka kardiologiczne z wbudowanym systemem umożliwiającym bezpieczny zjazd po schodach. Nowoczesne pompy infuzyjne czy urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej to tylko część wyposażenia, które podniesie jakość udzielanej pomocy.

W ramach modernizacji środków transportowych Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, udało się zakupić aż osiem takich pojazdów do różnych lokalizacji, w tym również do Ozorkowa. Są to auta marki Volkswagen Crafter z automatyczną skrzynią biegów i niezależną klimatyzacją dla części medycznej, co znacząco poprawia warunki pracy zespołu ratowniczego.

Nową karetkę oficjalnie przekazano do dyspozycji ratowników z JRG PSP w Ozorkowie 12 stycznia. W ceremonii udział wziął Zbigniew Linkowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa łódzkiego, burmistrz Jacek Socha oraz radni miejscy z komisji zdrowia: Magdalena Michalak, Michał Małysa i Kamil Witczak.