Sieć kolejowa w Ozorkowie wraca do żywych. Wracają połączenia do Łodzi, Zgierza i Łęczycy

Sieć kolejowa w Ozorkowie wraca do żywych. Wracają połączenia do Łodzi, Zgierza i Łęczycy

W ostatnich miesiącach przeprowadzono prace modernizacyjne na peronach kolejowych w Łęczycy, Sierpowie i Ozorkowie. Pojawiły się na nich nowe ławki, wiaty, oznakowanie i tablice informacyjne dla pasażerów. Co więcej, w celu usprawnienia podróży mieszkańcom Ozorkowa do Łęczycy na trasie ułożono nowy tor i sieć trakcyjną.

Usprawnienie podróży dla mieszkańców Ozorkowa

W grudniu 2021 roku mieszkańcy Ozorkowa będą mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia, bowiem planowany jest powrót pociągów na trasie do Łodzi i Kutna. Całkowita wartość projektu pozwalającego mieszkańcom na wygodniejsze podróżowanie wyniosła około 130 milionów złotych. Modernizację wykonywały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jeśli chodzi o nowe tory na trasie Ozorków – Łęczyca, we wrześniu zakończyły się prace polegające na regulacji i podbijaniu torów. W grudniu natomiast ukończone mają zostać prace przy odwodnieniu i uporządkowaniu terenu, dzięki czemu pociągi pasażerskie będą mogły docierać do celu z prędkością do 120 km/h.

Usprawnione inne odcinki kolejowe

Inwestycje kolejowe dotyczą jednak nie tylko Ozorkowa. Biorąc pod uwagę trasę na linii Łódź – Kutno przeprowadzane są aktualnie prace na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz oraz Zgierz – Ozorków. Dokonano już pełnej modernizacji stacji Łódź Żabieniec i Zgierz. Dzięki wymianie torów podróże na tych odcinkach są bezpieczniejsze.

W ramach przebudowy przystanku Zgierz Północ, gdzie budowany jest drugi tor podróżni będą mogli przemieszczać się na całym odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków – Łęczyca z prędkością 120 km/h. Pociągi towarowe z kolei będą mogły jeździć z prędkością 100 km/h.

Warto pamiętać, że w grudniu przywrócony zostanie ruch na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca. Do tego czasu podróżni będą mogli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Wszystkie zmiany są dostępne na stronie www.portalpasazera.pl.