Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza nowe połączenie autobusowe – Ozorków do Parzęczewa

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza nowe połączenie autobusowe – Ozorków do Parzęczewa

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) planuje wdrożenie dodatkowej linii autobusowej na trasie Ozorków – Parzęczew w grudniu. Inicjatywa ta ma na celu umożliwienie mieszkańcom tych terenów łatwiejszego dotarcia do stacji kolejowej, a co za tym idzie, ułatwienie ich codziennych podróży. W ramach promocji, do końca bieżącego roku przejazdy tymi autobusami będą bezpłatne.

Nowo uruchomiona trasa jest drugą linią Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA na terenie województwa łódzkiego. Jej wprowadzenie zostało umożliwione dzięki zakupowi przez lokalny samorząd 20 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów hybrydowych. Te pojazdy rozpoczęły służbę 12 listopada i obecnie obsługują trasę między Zelowem a Łaskiem.

Zgodnie ze słowami Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego, uruchomienie usług autobusowych na tzw. „ostatniej mili” – dowożących pasażerów z dworców kolejowych do ich domów – to strategiczny krok w walce z wykluczeniem komunikacyjnym. Usługi te są szczególnie istotne dla mieszkańców mniejszych miejscowości, które nie są obsługiwane przez sieć kolejową i umożliwiają im bezpieczny i szybki dojazd do stacji PKP, a następnie do Łodzi.

Planowane jest, że druga linia ŁKA na trasie Ozorków – Ozorków Nowe Miasto – Parzęczew zostanie uruchomiona 11 grudnia. Trasa ta będzie zawierać 16 przystanków, z czego większość zlokalizowana jest w Ozorkowie.