Atrakcje turystyczne Ozorkowa

Atrakcje turystyczne Ozorkowa

Ozorków, jako miasto o niewielkich rozmiarach, jest nieczęsto odwiedzane przez turystów. Zapewnia to mu kameralną atmosferę, w której dobrze czują się nie tylko mieszkańcy, ale również nieliczne docierające tu osoby. Miasto leży zaledwie jakieś 30 kilometrów od Łodzi, warto więc przyjrzeć się dostępnym tutaj atrakcjom turystycznym oraz zaplanować jeden z kolejnych weekendów na ich obejrzenie na żywo.

Pałace w Ozorkowie

W samym mieście znajdziemy wiele budowli, które zachowały się do naszych czasów i opowiadają swego rodzaju historię. Jednym z nich jest Pałac Fryderyka Schlössera wybudowany w latach 30-tych XIX wieku w stylu klasycystycznym. Obecnie jest on siedzibą Domu Kultury, możemy więc podziwiać zarówno jego fasadę, jak i wnętrze. Kolejny pałac jaki znajdziemy w Ozorkowie to Pałac Hen­ryka Schlössera wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i swoim stylem nawiązujący do epoki renesansu. Za pałacem można znaleźć ciekawie wyglądającą stajnię oraz dom dla służących.

Inne atrakcje w Ozorkowie

Wśród innych atrakcji turystycznych warto wymienić chociażby zabytkową wieżę ciśnień, która znajduje się na terenie stacji kolejowej. Na uwagę zasługują również same budynki znajdujące się w mieście. Wiele z nich może opowiedzieć swoją własną niepowtarzalną historię. Do dzisiaj możemy podziwiać między innymi wygląd drewnianych domów, które do tej pory się zachowały i znajdują się przy głównej ulicy Ozorkowa, szczególnie dawny dom rzemieślnika, który pamięta najdawniejszą historię miasta. Przy rynku natomiast znajdziemy murowane kamienice, które są niemym świadectwem budownictwa końca XIX wieku. Po przeprowadzonej niedawno modernizacji, prezentują się one jeszcze lepiej i przypominają czasy swojej świetności. Jeśli wybierzemy się natomiast nieco poza granice miasta, będziemy mogli cieszyć się czasem spędzonym razem z dziećmi w Parku Skrzatów położonym jakieś 3 kilometry od Ozorkowa.