Wypadki drogowe w sobotę, 18 maja: Trzy osoby poszkodowane na drodze krajowej nr 14 i zator na autostradzie A2

Wypadki drogowe w sobotę, 18 maja: Trzy osoby poszkodowane na drodze krajowej nr 14 i zator na autostradzie A2

W sobotnie popołudnie, 18 maja, doszło do groźnego zdarzenia drogowego na trasie krajowej nr 14 w miejscowości Wyskoki. Wydarzenie to miało miejsce dokładnie o godzinie 12.05 na odcinku pomiędzy Głownem a Bratoszewicami. Jak wynika z raportów służb drogowych, dwie maszyny osobowe miały kolizję, w wyniku której trzy osoby odniosły obrażenia.

Sytuacja na miejscu zdarzenia była na tyle poważna, że ruch drogowy był całkowicie zablokowany w obu kierunkach. Pomoc poszkodowanym została natychmiast udzielona.

Tego samego dnia, jednak wcześniejszą porą – o 8.45 rano, zarejestrowano kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe. Tym razem miało ono miejsce na autostradzie A2 między węzłami Wiskitki i Skierniewice. Kierujący jednym z samochodów osobowych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna.

Ten drugi wypadek spowodował istotne utrudnienia na autostradzie A2. Przez pewien czas kierowcy nie byli w stanie korzystać z pasów wolnego i awaryjnego jadąc w kierunku Poznania. Jedynie pas szybki pozostawał dostępny dla ruchu. W rezultacie takiego stanu rzeczy, powstał kilkukilometrowy korek drogowy.