Wstrząsający wypadek na autostradzie A2: ranni kibice Industrii Kielce

Wstrząsający wypadek na autostradzie A2: ranni kibice Industrii Kielce

Niezwykle tragiczne zdarzenie miało miejsce tuż przy miejscowości Kania Góra pod Zgierzem na autostradzie A2. Wczesnym rankiem, nieco przed szóstą, doszło do zderzenia busa i ciężarówki. Nieszczęśliwe zdarzenie skończyło się z wieloma ofiarami – osiem osób odniosło obrażenia.

Na skutek tego dramatycznego zdarzenia, przez dwie godziny droga w stronę Warszawy była całkowicie sparaliżowana. Po godzinie ósmej udostępniono jeden pas ruchu, a następnie stopniowo kolejne.

Pierwsze ustalenia wskazują, że to kierowca busa Renault Traffic jest sprawcą tej potwornej kolizji. Uderzył on w tył ciężarówki marki Man. Oba pojazdy poruszały się tym samym kierunkiem – informuje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, komisarz Aneta Sobieraj. W związku z tym tragicznym wydarzeniem, uruchomiono objazd na węźle Emilia do drogi krajowej nr 91 oraz drogi wojewódzkiej nr 702.

W busie podróżowali kibice drużyny piłki ręcznej z Kielc – Industrii. Wracali oni z meczu, który miał miejsce w Magdeburgu, w Niemczech. Dzień wcześniej bowiem, kielecka ekipa rywalizowała w ćwierćfinale Ligi Mistrzów EHF z drużyną SC Magdeburg.