Wielkie pieniądze dla ozorkowskich rolników. Środki od Ministerstwa Rolnictwa

Wielkie pieniądze dla ozorkowskich rolników. Środki od Ministerstwa Rolnictwa

Ministerstwo Rolnictwa zapowiedziało, że wierzyciele spółdzielni mleczarskiej w Ozorkowie, która ogłosiła upadłość otrzymają rekompensatę finansową. Wszystko za sprawą faktu, iż spółdzielnia jest winna rolnikom ponad 7,5 miliona złotych za mleko.

Zaległe środki dotyczą dostawców z powiatów zgierskiego, łęczyckiego i poddębickiego. Na należne im pieniądze bezskutecznie oczekują od ponad dwóch lat. Dzięki interwencji resortu rolnictwa w końcu otrzymają pieniądze.

Upadłość mleczarni i wielka strata dla mieszkańców

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał, że wszyscy poszkodowani rolnicy mieli się zgłaszać do powiatowych oddziałów Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Dostępni tam urzędnicy pomagają w wypełnianiu wniosków, dzięki którym możliwe będzie uzyskanie rekompensaty w wysokości 80% kwot zaległych przez ozorkowską spółdzielnię.

Ministerstwo od wielu miesięcy otrzymywało szereg próśb i wniosków o interwencję w tej sprawie. Spółka, która ogłosiła upadłość, a jednocześnie zalegała rolnikom z opłatami została wystawiona na sprzedaż przez syndyka za niemal 15 milionów złotych.

Matuszewski przyznał także, że upadłość spółki mocno go zasmuciła, ponieważ produkowane były tam produkty bardzo dobrej jakości. Mleczarnia stała się jednak niewypłacalna po tym, jak zainwestowano w nią zbyt dużo środków. Wierzyciele i banki postanowiły nie odpuszczać i zażądać środków.