Ważna informacja dla kierowców. Zmiany na pasach ruchu na autostradzie A1

Ważna informacja dla kierowców. Zmiany na pasach ruchu na autostradzie A1

Podróżujący autostradą A1 w końcu doczekali się dobrych wiadomości. Od 12 października zniknęło największe „wąskie gardło” na budowanym odcinku, dzięki czemu nie będzie trzeba dłużej jeździć w układzie 1+1. To dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Ozorkowa, jak i pobliskich miejscowości, którzy przemieszczają się do Piotrkowa Trybunalskiego.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończenie kolejnego etapu budowy autostrady na odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiej sprawia, że wprowadzona została organizacja ruchu w układzie 2+2. Dzięki temu na całej trasie od Tuszyna do węzła Częstochowa Północ możliwe jest jeżdżenie po dwóch pasach ruchu w obu kierunkach.

Kolejne odcinki autostrady A1 udostępnione dla kierowców

Wprowadzenie nowego układu z całą pewnością pozytywnie wpłynie na przepustowość na odcinku, który był znany z dużej liczby samochodów i wielokilometrowych zastojów. Oprócz tego na 24-kilometrowym odcinku od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska uruchomiony w pełnym zakresie został węzeł Kamieńsk, które pozwoli bezproblemowo połączyć autostradę A1 z drogą wojewódzką nr 484.

Co jednak najważniejsze, nie jest to koniec zmian, jakich kierowcy mogą doświadczyć w najbliższym czasie. W przyszłym tygodniu kierujący będą mogli korzystać z 6-kilometrowej zachodniej jezdni od granicy województw w kierunku południowym, która wiedzie od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do węzła Częstochowa Północ.

Znakomite informacje dla kierowców

Informacje te są szczególnie pomyślne dla kierowców, którzy jeżdżą do Katowic. Dzięki temu będą mogli poruszać się po trzech pasach ruchów, czyli docelowym układzie nowo budowanej trasy. W dalszym ciągu jednak trzeba liczyć się z tym, że w przeciwnym kierunku wciąż będą dostępne jedynie dwa pasy ruchu.

W ciągu najbliższych kilku tygodni mają dobiec końca prace dotyczące 7-kilometrowego odcinka od Radomska do granicy województw śląskiego i łódzkiego. W ten sposób odcinek stanie się pełnoprawną autostradą, po której kierujący będą mogli jeździć po trzech pasach ruchu z maksymalną możliwą prędkością wynoszącą 140 km/h.