Wakacje z dziećmi na campingu

Wakacje z dziećmi na campingu

Campingi to miejsca, które wielu z nas kojarzą się z dzieciństwem. Wspólne wyjazdy całą rodziną nad morze, czy w góry i nocleg na polu namiotowym był czymś normalnym, a często nawet źródłem przygód. Nie był dla nas problemem brak prądu lub ograniczony dostęp do niego. Nie narzekaliśmy też na wspólne prysznice dla całego ośrodka oraz wspólne łazienki. Co więcej, na takich campingach poznawaliśmy niejednokrotnie ciekawych ludzi, a czasami przyjaźnie te przetrwał przez wiele lat. Powstaje więc pytanie czy coś się pod tym względem zmieniło. Czy w świecie, który stawia na luksusy i życie na jak najwyższym poziomie jest jeszcze miejsce na campingi, które daleko odbiegają od tego schematu? I, przede wszystkim, czy warto się na nie wybrać z własną rodziną, z własnymi dziećmi i przypomnieć sobie czasy, kiedy to my byliśmy dziećmi?

Jak wyglądają obecnie campingi

Campingi i pola namiotowe do dnia dzisiejszego nieco się zmieniły. Dostosowały się one do współczesnych oczekiwań, a więc najczęściej zapewniają stały dostęp do prądu (często za dodatkową opłatą). Pod prysznicami znajdziemy ciepłą wodę przez cały dzień, a same łazienki wyglądają dużo lepiej niż jeszcze 20, czy 30 lat temu. Na niejednym polu namiotowym stoją przyczepy campingowe, które można wynająć na tydzień lub inny okres czasu i zatrzymać się właśnie w nich. Poza tym, informację na temat niemal każdego takiego miejsca znajdziemy w Internecie. Zachowały się jednak jeszcze pojedyncze obiekty, które nie zmieniły się od kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat. Warto wrócić właśnie do takich miejsc, aby z sentymentem powspominać dawne czasy. Obecnie może się tam nie zatrzymamy na dłużej, ale jeden nocleg może być ciekawym przeżyciem.

Dla kogo są campingi

Był czas, kiedy na campingach można było spotkać głównie młodzież hałasującą do późnych godzin nocnych, jednak ciągle zmienia się to na lepsze. Miejsca takie jasno określają czas ciszy nocnej i jest ona pilnowana przez właścicieli obiektu. Dlatego też na campingach coraz częściej można na nowo spotkać całe rodziny z dziećmi, które wspaniale spędzają czas na takich wakacjach. Dla tych najmłodszych jest to na pewno niesamowite przeżycie, zapewniające im bezpośredni kontakt z naturą, a czasem nawet ze zwierzętami gospodarskimi, jeśli tylko zatrzymamy się w campingu, który oferuje taką możliwość.