W Ozorkowie trwają Dni Seniora. Wciąż wiele atrakcji przed nami

W Ozorkowie trwają Dni Seniora. Wciąż wiele atrakcji przed nami

Od kilkunastu dni w Ozorkowie trwają Dni Seniora, które w naszym mieście zostały zorganizowane już po raz drugi. Od początku wydarzenia w planie imprezy było szereg spotkań kulturalnych, a także sportowo-rekreacyjnych.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspieranie seniorów i aktywizowanie ich na wiele różnych sposobów. Władze Ozorkowa wyszły z założenia, że najlepszym na to sposobem jest zorganizowanie serii imprez dedykowanych właśnie tej grupie wiekowej. Liczebność uczestników w pierwszych wydarzeniach z tej serii potwierdza, że był to znakomity pomysł.

Dotychczasowe spotkania w ramach tegorocznych Dni Seniora

Pierwsze z wydarzeń zorganizowanych w ramach Dni Seniora 2021 miało miejsce 18 września o godzinie 10:30 w ozorkowskim Parku Miejskim. Wówczas odbyły się instruktażowe zajęcia w postaci spaceru Nordic Walking, w których wzięły udział dwie grupy. Dzień później o godzinie 17:00 w kościele ewangelicko-augsburskim odbył się koncert Stowarzyszenia Śpiewaczego im. St. Moniuszki z Łodzi i Chóru Męskiego ,,Lutnia” z Warty.

20 września od godziny 15:00 w Parku Miejskim trwały drugie zajęcia instruktażowe z Nordic Walking, w których ponownie wzięły udział dwie grupy. 24 września o godzinie 15:00 na Placu Jana Pawła II wystartował z kolei przemarsz Kolorowego Korowodu Seniorów do ozorkowskiego MDK.

Co jeszcze przed nami?

Najbliższą imprezą organizowaną w ramach tegorocznych Dni Seniora będzie trzeci już spacer Nordic Walking, do którego dojdzie 30 września o godzinie 9:00. 2 października o godzinie 10:00 na Placu Jana Pawła II rozpocznie się spacer z przewodnikiem ,,Włókienniczym Szlakiem”, a dzień później o godzinie 17:00 w kościele ewangelicko-augsburskim ponownie odbędzie się koncert – tym razem z udziałem Chóru Kościoła Chrześcijan Baptystów z Łodzi i Ewangelickiego Chóru ,,Concordia” ze Zgierza.

Tegoroczne miejskie Dni Seniora zostały zorganizowane przez Radę Seniorów Gminy Miasto Ozorków, Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, a także Parafię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Patronat nad imprezą objął z kolei burmistrz Jacek Socha.