Święto Bożego Ciała: Wielotysięczna procesja przemierza ulice miasta

Święto Bożego Ciała: Wielotysięczna procesja przemierza ulice miasta

W dniu dzisiejszym miasto tętniło życiem, ponieważ tłumy wiernych zgromadziły się, aby wziąć udział w procesji z okazji święta Bożego Ciała. Marsz religijny wystartował z kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła, a następnie przemierzył liczne miejsca w mieście, zatrzymując się przy czterech wyznaczonych ołtarzach, gdzie odbywało się publiczne czytanie fragmentów Ewangelii.

30 maja to ważna data dla Kościoła katolickiego, ponieważ to właśnie wtedy obchodzi się święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane w Polsce powszechnie Bożym Ciałem. Z tej okazji, na terenie całego kraju pojawiają się kolorowe ołtarze, które stają się miejscami odwiedzanymi przez wiernych podczas uroczystej procesji. Momentami skupienia są odczytywane tam fragmenty Ewangelii napisane przez każdego z jej autorów: św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana.

Procesja przyciągnęła mnóstwo osób. Wśród uczestników marszu widoczne były młode dziewczynki, zwane bielankami, które z dumą sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. Nie zabrakło też strażaków, ministrantów oraz członków kół różańcowych. Policjanci z Łęczycy sprawowali nadzór nad bezpieczeństwem zgromadzonych wiernych.