Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku odkrywają nowoczesne metody nauczania

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku odkrywają nowoczesne metody nauczania

Dnia 6 marca bieżącego roku, grupa seniorów zrzeszonych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającym przy Gminie Parzęczew miała możliwość aktywnego uczestnictwa w otwartych lekcjach, które zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima usytuowaną w Parzęczewie. Wydarzenie to, trwające około 3 godziny, pozwoliło utalentowanym seniorom na zapoznanie się z najbardziej nowatorskimi technologiami, które na co dzień są wykorzystywane przez pedagogów w edukacyjnym procesie kształcenia dzieci.

Dyrektor placówki edukacyjnej, Agnieszka Graczyk, dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim uczniom swobodny dostęp do najnowszych technik edukacyjnych. W obecnej erze cyfrowej, takie podejście jest niezbędne dla efektywnego rozwoju oraz skutecznego przyswajania informacji przez młodych uczniów.

Podczas tej niecodziennej wycieczki, członkowie UTW mieli możliwość obserwowania procesu drukowania trójwymiarowego, uczestniczyli w lekcjach konstruowania robotów z popularnych klocków lego skierowanej do najmłodszych oraz brali udział w nowoczesnych lekcjach religii, matematyki czy fizyki. W czasie ostatniej z nich, seniorzy współtworzyli obwody elektryczne razem ze starszymi uczniami szkoły.

Wizyta ta pozwoliła na porównanie obecnych metod i klimatu nauczania z tymi, które panowały w czasach młodości członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bez wątpienia był to dzień pełen refleksji i budzących się wspomnień dla wszystkich uczestników wydarzenia.