Rozpoczęcie wakacji łączy się z obchodami Nocy Świętojańskiej: zaplanowane wydarzenia w lokalnej gminie

Rozpoczęcie wakacji łączy się z obchodami Nocy Świętojańskiej: zaplanowane wydarzenia w lokalnej gminie

Z nieukrywaną tęsknotą, młodzież szkolna intensywnie odmierza dni pozostałe do rozpoczęcia wymarzonych letnich wakacji. W tym roku ciekawym zbiegiem okoliczności okazuje się, że początek beztroskiego czasu wolnego od nauki pokrywa się z przesileniem letnim, czyli jednym z najbardziej magicznych momentów roku – Nocą Świętojańską. Dlatego też nadchodzący weekend niewątpliwie warto poświęcić na uczestniczenie w licznych imprezach, jakie zostały zaplanowane na obszarze naszej lokalnej gminy.

Już w najbliższą sobotę, dokładnie 22 czerwca, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśmierzu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia malowniczego parku w Leśmierzu, gdzie odbędą się uroczystości związane z obchodami Nocy Świętojańskiej. Kolejnego dnia, czyli w niedzielę 23 czerwca, spotykamy się z najmłodszymi mieszkańcami gminy w Sołectwie Helenów, gdzie zaplanowano piknik inaugurujący rozpoczęcie wakacji. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchańce, zabawy z baniami mydlanymi, a także różnego rodzaju animacje z udziałem animatora oraz słodki poczęstunek.

W tym samym dniu, w Ochotniczej Straży Pożarnej Modlna odbędzie się wyjątkowy Wieczór Świętojański z elementami folkloru. Gwiazdą zaplanowanego na ten wieczór programu artystycznego będzie Zespół Pieśni i Tańca „Boruta” ze Zgierza.