Program oświatowy "Być jak Ignacy. Nauka pełna energii" w Szkole Podstawowej nr 4 w Ozorkowie

Program oświatowy "Być jak Ignacy. Nauka pełna energii" w Szkole Podstawowej nr 4 w Ozorkowie

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Ozorkowie, której oddziały integracyjne są integralną częścią, przystąpiła do unikalnego programu edukacyjnego skierowanego do szkół podstawowych, nazywanego „Być jak Ignacy. Nauka pełna energii”. Program ten jest organizowany przez Fundację PGNiG, a patronat honorowy nad nim sprawuje Minister Edukacji i Nauki.

Głównym punktem tego programu jest zapoznanie młodych umysłów z osiągnięciami polskiej nauki oraz kultywowanie wspomnień o znakomitych polskich naukowcach i ich wynalazkach. Uczestnictwo w tym programie gwarantuje solidną porcję wiedzy na temat energii, zarówno konwencjonalnej, jak i odnawialnej, zdobywanej poprzez różnorodne doświadczenia oraz eksperymenty.

Uczniowie klasy IVc Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie są zaangażowani do działania w ramach Koła Naukowego, znanego jako „Czwórkowe Bystrzaki”. Podczas zajęć dotyczących tematów takich jak „Maszyny parowe” czy „Energia gazowa” uczniowie mieli okazję poznać dokonania Ignacego Łukasiewicza i Jamesa Watta, znaczących postaci w dziedzinie nauki.

Nauczanie metodą naukową, stosowane podczas realizacji zajęć, umożliwiło uczniom zdobywanie wiedzy w sposób angażujący i atrakcyjny. Wykorzystano do tego zarówno nowoczesne technologie edukacyjne, jak i tradycyjne metody doświadczalne.