Piękne miejsca na tureckim wybrzeżu

Piękne miejsca na tureckim wybrzeżu

Wakacje za granicą są w obecnych czasach czymś oczywistym. Wielu z nas decyduje się na wyjazd do jednego z ciepłych krajów, żeby przyjemnie spędzić czas. Jednym z takich kierunków jest Turcja, a szczególnie jej południowe wybrzeże. Przyciąga ono turystów z całego świata nie tylko przepiękną słoneczną pogodą, ale również wieloma atrakcjami. Trzeba bowiem przyznać, że turecka riwiera i jej okolice obfitują w wiele różnorodnych oraz ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Antalya i okolice

Antalya jest jednym z miast, w którym możemy wylądować jeśli podróżujemy samolotem. Warto odwiedzić samo miasto oraz jego okolice i poświęcić na to przynajmniej kilka dni, jeśli tylko mamy taką możliwość. Co ciekawego zobaczymy w tym rejonie? Na wschód od miasta możemy podziwiać ruiny starożytnego miasta Side, które przetrwały do dzisiaj. Możemy wyobrazić sobie życie ludzi w odległych czasach oraz ich codzienne zajęcia. Całkiem niedaleko znajdziemy również ciekawy bazar turecki w Manavgat, a także wodospady znajdujące się nieco na północ od tej miejscowości. Na uwagę zasługuje również położony niedaleko Zielony Kanion, który w zależności od pory dnia może mienić się najróżniejszymi kolorami wody. W pobliżu znajdziemy też podziemne jaskinie, po których możemy płynąć łódką.

Dalej na wschód

Nieco dalej na wschód znajduje się turystyczne miasto Alanya. Samo miasto jak i okolice z pewnością zasługują na uwagę. W Alanyi znajdziemy jedną z najpiękniejszych plaż na świecie – plażę Kleopatry. Legenda głosi, że dostała ją ona w prezencie. Dzisiaj natomiast wszyscy możemy korzystać z jej uroków. Niedaleko od miasta znajdują się dwie jaskinie, które warto zobaczyć — jaskinia Dim oraz Damlatas, które przyciągają turystów niesamowitym wnętrzem. Nieco dalej na północ możemy odwiedzić Kanion Sapadere, który urzeka widokami i zachęca do kąpieli w zimnej, ale pięknie mieniącej się na słońcu wodzie. To oczywiście tylko niektóre z atrakcji, jakie możemy podziwiać na tureckiej riwierze. Tak naprawdę niezależnie od tego, którą jej część wybierzemy, zawsze znajdziemy coś ciekawego do zwiedzania.