Ogień w Orle: Pożar garażu i stodoły zakończył się ranami dwóch braci

Ogień w Orle: Pożar garażu i stodoły zakończył się ranami dwóch braci

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę po godzinie 19, w miejscowości Orła, położonej w pobliżu Zgierza. Rozpoczęcie dnia przyniosło niebezpieczny pożar, który szybko objął garaż i stodołę o imponującej łącznej powierzchni 500 m kwadratowych. Te obiekty stały się niekontrolowanymi gorącymi punktami, płonąc z intensywnością przypominającą płomienie pochodni.

Na szczęście, do akcji szybko wkroczyły jednostki straży pożarnej. Ogółem na miejscu zdarzenia pojawiło się 11 zastępów – osiem z nich przybyło z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast trzy dodatkowe zostały skierowane przez dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu.

Po upływie godziny od rozpoczęcia działań, sytuacja została ostatecznie opanowana, dzięki niewzruszonej pracy strażaków.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, młodszy brygadier Jędrzej Pawlak, podał informacje o trzech poszkodowanych. W wyniku pożaru dwie osoby zostały poparzone – okazało się, że byli to bracia. Ich ojciec, będący również na miejscu zdarzenia, doznał zasłabnięcia spowodowanego silnym stresem emocjonalnym.

Choć przyczyna pożaru nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, wszystko wskazuje na samozapalenie materiałów zgromadzonych w stodole. Szacowane straty związane z tym nieszczęśliwym wydarzeniem wynoszą około 150 tysięcy złotych.