Niespodziewana tragedia w Woli Lubiankowskiej: Kolizja samochodu z rowerzystą kończy się śmiercią

Niespodziewana tragedia w Woli Lubiankowskiej: Kolizja samochodu z rowerzystą kończy się śmiercią

W tragicznym incydencie, który miał miejsce 26 września, we wtorek, o godzinie 15.20, na drodze wojewódzkiej prowadzącej przez małą miejscowość Wola Lubiankowska w gminie Głowno, powiat zgierski, doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. W wyniku tego zdarzenia, staruszek kierujący pojazdem marki Opel uderzył w rowerzystę, który był o 7 lat młodszy od niego.

Kierujący opelkiem i 59-letni cyklista, obaj poruszali się w tym samym kierunku – jechali z Łyszkowic w stronę Rudniczka. Po tym jak doszło do zderzenia, samochód przewrócił się na dach. Następnie opel uderzył w słup energetyczny stojący przy drodze.

Rowerzysta, będący mieszkańcem powiatu zgierskiego, po uderzeniu spadł na asfalt. Odniósł on bardzo poważne obrażenia i pomimo prób reanimacji dokonanych na miejscu przez służby ratunkowe, które szybko przybyły na miejsce wraz ze śmigłowcem LPR, jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna, niestety, zmarł.

W wyniku tego tragicznego wypadku, ruch na drodze wojewódzkiej w Woli Lubiankowskiej został sparaliżowany na kilka godzin. Droga była nieprzejezdna w obu kierunkach aż do godziny 20:00.