Najlepsze suplementy diety

Najlepsze suplementy diety

Zdrowe odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Wiele osób uzupełnia je suplementami diety, które uzupełniają niedobory pewnych składników w organizmie. Mogą to być zarówno witaminy, jak i minerały oraz mikroelementy. Wiele z nich możemy dostarczyć do organizmu wraz z posiłkami, jednak inne nie występują naturalnie lub występują bardzo rzadko w produktach spożywczych. Zastanówmy się więc czy warto je suplementować i w jaki sposób najlepiej podjąć decyzję o ich przyjmowaniu.

Kiedy przyjmować suplementy

Wiele osób przyjmuje suplementy praktycznie przez cały czas. Niektórzy zdecydowali się na ich przyjmowanie, gdyż słyszeli na ich temat dobre opinie. Jeszcze innym zalecił to lekarz. Każda z tych przyczyn ma swoje uwarunkowania, jednak tak naprawdę przed rozpoczęcie przyjmowania danego suplementu powinniśmy zastanowić się czy nasz organizm naprawdę go potrzebuje. W tym celu możemy poczytać nieco więcej na ich temat i zorientować się kiedy mogą występować niedobory. Inną możliwością jest wykonanie badań, które mogą nam pokazać, czy w organizmie brakuje jakichś witamin, czy mikroelementów oraz innych składników. W takim wypadku warto zacząć ich używać.

Jakie suplementy stosować

Jak już wspomnieliśmy, warto zażywać takie suplementy, których brakuje w naszym organizmie. Do najpopularniejszych należą niektóre rodzaje witaminy B, które naturalnie praktycznie nie występują w żywności. Poza tym, szczególnie zimą, w czasie krótszych i mniej słonecznych dni zaleca się suplementowanie witaminy D, którą naturalnie uzyskujemy właśnie ze słońca. Również zimą, a także na przełomie zimy i wiosny poleca się zażywanie witaminy C, która ma na celu wzmocnić naszą odporność i uchronić nas przed bakteriami oraz wirusami, a przynajmniej zminimalizować ich negatywny wpływ na nasz organizm.