Mniej znane miejsca w Bułgarii

Mniej znane miejsca w Bułgarii

Większość z nas wybierając kierunki turystyczne skupia się głównie na miejscach znanych i popularnych. Warto jednak wiedzieć, że kraje, które słyną jako letnie kurorty skrywają wiele pięknych, a przy tym mniej obleganych miejsc. Możemy tam znaleźć prawdziwe perełki znane jedynie wśród miejscowych mieszkańców, a także takie, które nie są znane nawet im. Przyjrzyjmy się niektórym z takich kierunków, które znajdują się w Europie i do których możemy się udać, aby zobaczyć inne oblicze znanych krajów.

Nieznane wybrzeże Bułgarii

Jednym z bardzo popularnym miejsc na wakacje jest bułgarskie wybrzeże. Znajdziemy tutaj mnóstwo kurortów i przyjemnych plaż oraz hoteli, gdzie możemy spędzać czas przy basenie. Z pewnością jest to dobre miejsca dla osób, które lubią bierny wypoczynek i stawiają na kąpiel w morzu oraz opalanie. Na samym wybrzeżu znajdziemy jednak również mniej oczywiste miejsca. Warto udać się na dzikie plaże, na których pod wodą będziemy mogli podziwiać piękne skały oraz małże, które je oblegają. Czysta woda nie zmącona przez tłumy ludzi pozwoli nam podziwiać te cuda natury. Nie trzeba szukać długo, gdyż często wystarczy odjechać jedynie kilka kilometrów od najbardziej turystycznych miejsc.

Inne miejsca warte zobaczenia

Poza samym wybrzeżem warto zobaczyć różne inne części Bułgarii. Nie każdy zdaje sobie sprawę z piękna gór, które znajdują się w zasadzie w całym kraju. Znajdziemy tutaj najwyższy szczyt Bałkanów, z którego rozciągają się przepiękne widoki, a także klimatyczne schroniska górskie. Poza tym, południe Bułgarii to piękne piramidy skalne i piaskowe oraz miejsca, gdzie produkuje się miejscowe wino, którego warto spróbować. Na spróbowanie zasługuje również bułgarska kuchnia, w której znajdziemy wiele ciekawych i smacznych potraw, które możemy przenieść do swojej własnej kuchni.