Łódź: Miasto gospodarzem kwalifikacji siatkarskich do Igrzysk Olimpijskich – świetna promocja dla miasta i regionu

Łódź: Miasto gospodarzem kwalifikacji siatkarskich do Igrzysk Olimpijskich – świetna promocja dla miasta i regionu

W roku 2023, Łódź miała zaszczyt gościć zawodniczki podczas polskiej części Kwalifikacyjnego Turnieju siatkarek walczących o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Siatkarskie starcia, których liczba wyniosła 28, odbywały się w łódzkich halach. Wśród tych meczów, 7 stanowiły te, w których brały udział reprezentantki naszego kraju. Trybuny Atlas Areny zapełniło podczas tych wydarzeń aż 61 750 wielbicieli siatkówki.

Budżet miasta na promocję tych wydarzeń wynosił 2,8 miliona złotych. Z drugiej strony, wartość ekspozycji marki Łódź, obliczona na koniec umowy, została oszacowana na kwotę 66 907 649 złotych, co podaje samo miasto. Władze Łodzi są przekonane, że wykorzystanie potencjału promocyjnego Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn 2024 pozwoli na dalsze budowanie wizerunku Łodzi jako miejsca ważnych wydarzeń sportowych.

Dzięki transmisjom telewizyjnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym, Łódź będzie mogła ponownie pokazać się jako miejsce, gdzie kibice tworzą niepowtarzalny klimat podczas najważniejszych zawodów. Przybycie do Atlas Areny tłumów z różnych części Polski i świata jest też świetną okazją do prezentacji zmieniającej się Łodzi – miasta przyjaznego, nowoczesnego i godnego odwiedzenia również w celach turystyczno-rekreacyjnych.

Władze miasta planują wykorzystać siatkówkę jako narzędzie promocyjne skierowane do specyficznych grup społecznych, których opinie mogą wpływać na rozwój gospodarczy, ekonomiczny czy polityczny Łodzi. Cel to budowa wizerunku miasta jako organizowanego i przyjaznego gospodarza imprez sportowych w atmosferze rodzinnej. Wizja Łodzi, jako miasta na równi z innymi dużymi ośrodkami regularnie organizującymi spektakularne wydarzenia sportowe, jest kluczowym elementem działań gminy mających na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku miasta.