Gry miejskie – czy warto brać w nich udział

Gry miejskie – czy warto brać w nich udział

Gry miejskie od jakiegoś czasu na stałe zagościły do większych miast. Można w nie grać kiedykolwiek, z kimkolwiek i przemieszczać się w dowolny sposób. Nic dziwnego, że zyskały one wielu zwolenników. Niektórzy wzięli udział już we wszystkich grach miejskich w swoim miejscu zamieszkania i wyjeżdżają nieco dalej, do sąsiednich miast, aby odkryć nowe tajemnice. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć czym są gry miejskie i jak można wziąć w nich udział. Omówmy więc pokrótce tę kwestię.

Czym są gry miejskie

Gry miejskie stały się popularne stosunkowo niedawno, gdyż kilka lat temu. Na przestrzeni czasu powstało ich coraz więcej, jest więc gdzie i czym się bawić. Ogólnie rzecz biorąc gra miejska polega na tym, że w określonych miejscach oznaczonych na mapie lub określonych podpowiedziami możemy znaleźć konkretne elementy, które następnie należy złożyć w jedną całość. Mogą to być na przykład litery, które po naniesieniu na planszę dadzą nam rozwiązanie zagadki lub odpowiedź na jakieś pytanie. Plansze czy też mapy wraz z opisem gry oraz jej zasad, zazwyczaj są dostępne w Internecie, nie ma więc problemu żeby je ściągnąć. Poza tym, jeśli chcemy się bliżej przyjrzeć takiej grze, to właśnie w Internecie możemy znaleźć jej opis oraz instrukcję.

Czy gry miejskie są warte uwagi

Być może jednak zastanawiasz się czy gra w miejscu, w którym mieszkasz i doskonale znasz ma jakiś sens. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Nawet dobrze znane nam miejsca mogą kryć ciekawe historie, a złożenie ich razem za pomocą gry miejskiej pozwala odkryć naprawdę wiele ciekawych faktów. Poza tym, nawet jeśli mieszkamy w jednym miejscu od wielu lat, prawdopodobnie nie są nam znane wszystkie zakątki, szczególnie te nieco bardziej oddalone. Ciekawym wariantem gry miejskiej jest ta, którą ze względu na odległości zaplanowano jako grę rowerową. Ten wariant w szczególnym stopniu pozwoli nam poznać ciekawe okolice, do których być może nigdy wcześniej nie dotarliśmy. Jeśli więc masz taką możliwość, weź udział w jednej z wielu gier miejskich, a przekonasz się, że naprawdę warto.