Głos dziecięcy rozbrzmiewa w Gminie Ozorków – podsumowanie I Dziecięcego Festiwalu Piosenki

Głos dziecięcy rozbrzmiewa w Gminie Ozorków – podsumowanie I Dziecięcego Festiwalu Piosenki

Właśnie zakończył się pierwszy w historii Dziecięcy Festiwal Piosenki, który odbywał się w Gminie Ozorków. Emocje były namacalne, co potwierdzają wzruszeni do łez rodzice i dziadkowie, obserwujący swoje małe gwiazdy na scenie, wykonywujące znane hity z polskiej estrady. Szczególną popularnością cieszyła się piosenka Natalii Kukulskiej „Co powie tata”.

Ten muzyczny festyn nie ograniczał się jedynie do koncertów. Obok odbywały się zawody sportowe – turnieje piłki siatkowej i nożnej. Nie zabrakło również atrakcji kulinarnych. Na miejscu można było skosztować potraw z grilla, słodyczy przygotowanych przez KGW „Kolorowe Gary” Borszyn oraz pysznych lemoniad i pizzy. Całość została uzupełniona dobrą muzyką, która zachęcała do tańca. W ten sposób powstał przepis na imprezę integrującą całą społeczność gminy, niezależnie od wieku.

Widoczne zaangażowanie społeczności Borszyna w przygotowania do festiwalu napawało dumą. Wydarzenie to było nie tylko promocją sołectwa, ale też całej gminy na szczeblu wojewódzkim. Takiego festiwalu piosenki dziecięcej jeszcze nie było! – podkreślał Zastępca Wójta Gminy Ozorków, Marian Lemański. Podziękował on za inicjatywę sołtysowi Piotrowi Walczakowi, członkiniom KGW „Kolorowe Gary” Borszyn oraz całej społeczności.

Festiwal był jednym z najciekawszych projektów złożonych w ramach programu „Moce nadŁódzkie”. Potwierdzają to obecność i pozytywne opinie dzisiejszych gości pikniku: Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego i Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego.