Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa: Spotkanie 250 motocyklistów w Łęczycy

Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa: Spotkanie 250 motocyklistów w Łęczycy

W środku tygodnia, dokładnie 29 maja, na cieszącym się popularnością Placu Tadeusza Kościuszki w malowniczej Łęczycy, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Motocyklowy Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Organizatorem tej imprezy była Fundacja Maszerujemy, której misją jest wsparcie i promocja działań charytatywnych.

Ilość motocyklistów, którzy zaszczycili swoją obecnością to około 250. Przybyli oni z różnych zakątków naszego kraju, reprezentując jednostki wojskowe z całej Polski. Te osoby spotkały się właśnie w Łęczycy, aby uczcić pamięć o weteranach.

Podczas tego wydarzenia odbyła się uroczysta msza święta dla zgromadzonych gości i uczestników. Ponadto wszyscy uczestnicy mieli okazję do wspólnego zdjęcia przy flagach biało-czerwonych, które symbolizowały poległych żołnierzy. Wydarzenie to oferowało również szeroką gamę stoisk promocyjnych.

Na miejscu można było odwiedzić stoiska różnych organizacji jak np. I batalionu Kawalerii Powietrznej, 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej czy Konwent Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych Wojska Polskiego. Były również stoiska szkół oraz samych organizatorów, czyli Fundacji Maszerujemy.