Dwunasta edycja Ozorkowskiego Marszu Nordic Walking zgromadziła rzeszę uczestników

Dwunasta edycja Ozorkowskiego Marszu Nordic Walking zgromadziła rzeszę uczestników

Początek czerwca, dokładnie 8 tego miesiąca, w Ozorkowie obfitował w sportowe emocje. Miejski Las stał się areną XII Ozorkowskiego Marszu Nordic Walking, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. To popularne wydarzenie, organizowane cyklicznie, przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i entuzjastów tej formy aktywności z całego regionu.

Uczestnicy marszu mogli wybrać jedną z dwóch tras: pięciokilometrową lub dłuższą, dziesięciokilometrową. Obie trasy prowadziły po malowniczych ścieżkach i drogach leśnych, tworząc pięciokilometrową pętlę zaplanowaną przez głównego organizatora wydarzenia, Piotra Banasiaka. Po zakończeniu rywalizacji, na wszystkich czekało tradycyjne spotkanie przy ognisku. Przy dźwiękach muzyki, uczestnicy mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, zrelaksować się oraz posilić upieczonymi kiełbaskami i domowym ciastem.

Marsz Nordic Walking to inicjatywa Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, mająca na celu promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz dbałości o kondycję i sylwetkę. Jest to również doskonała okazja do integracji mieszkańców oraz atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Każdy uczestnik marszu otrzymał numer startowy, certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu oraz pamiątkowy znaczek.

Wszystko to odbywało się pod patronatem Burmistrza Jacka Sochy, co dodatkowo podkreślało rangę imprezy. Włodarz miasta tym samym potwierdził swoje zaangażowanie w popularyzację sportu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Ozorkowa.