Blokady na koła pojazdów w Zgierzu: ostatni raz zastosowane przez straż miejską 20 lat temu!

Blokady na koła pojazdów w Zgierzu: ostatni raz zastosowane przez straż miejską 20 lat temu!

27 lat temu, Straż Miejska w Zgierzu po raz ostatni zdecydowała się na zastosowanie blokad na koła nieprzepisowo zaparkowanych pojazdów. Lokatorzy osiedla Kolejowa w tym mieście są zdania, że taki środek byłby skutecznym rozwiązaniem problemu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy upodobali sobie miejsca przeznaczone dla autobusów przy dworcu kolejowym, jak również inne niezgodne z regulaminem parkingowe lokalizacje.

Pod adresem Straży Miejskiej Zgierz kierowane są liczne skargi od mieszkańców, którzy narażeni są na uciążliwości wynikające z takiego zachowania kierowców. Kilku z nich zaproponowało zakładanie blokad na koła samochodów jako skuteczny sposób na walkę z tym procederem. Służby miejskie jednak wyraźnie stwierdziły, że nie zamierzają stosować tego rodzaju praktyk. Ostatni raz do takiego rozwiązania sięgnęły dwa dziesięciolecia temu.

Zarówno mieszkańcy osiedla Kolejowa, jak i komendant Straży Miejskiej w Zgierzu, Dariusz Bereżewski, zgadzają się co do tego, że największym problemem są pojazdy zaparkowane w pobliżu urzędu pocztowego znajdującego się niedaleko dworca. Jeden z mieszkańców sugeruje, że skoro blokady na koła są stosowane np. w Łodzi, to może jest to warto rozważyć i w Zgierzu.

– Jeśli kierowcy zostaliby zmuszeni do płacenia za zdjęcie blokady i na dodatek musieliby czekać kilka godzin na odzyskanie swojego pojazdu, mogłoby to wpłynąć na ich podejście do parkowania – argumentuje jeden z mieszkańców zgierskiego osiedla.