Bardzo groźny pożar w Ozorkowie. W akcji było kilkanaście zastępów straży

Bardzo groźny pożar w Ozorkowie. W akcji było kilkanaście zastępów straży

Do bardzo groźnego pożaru doszło w ostatni czwartek w Ozorkowie. Ogień pojawił się na terenie wielkiej blaszanej hali na terenie pawilonu handlowego. W miejscu tym znajduje się kilka często odwiedzanych przez mieszkańców sklepów i punktów usługowych.

Szczęśliwie w chwili zdarzenia na miejscu nie było zbyt wielu osób. Do pojawienia się płomieni na terenie hali przy ulicy Starzyńskiego w Ozorkowie doszło w czwartek około godziny 19:00. Na miejsce bardzo szybko została skierowana straż pożarna, której zadaniem było uspokojenie sytuacji.

Strażacy musieli nie tylko radzić sobie z ogniem

Do walki z ogniem zjawiło się kilkanaście zastępów straży pożarnej. W celu ugaszenia wszystkich płomieni ratownicy posłużyli się aż czteroma podnośnikami, które pozwoliły poradzić sobie z ogniem. Według oficjalnych informacji straży pożarnej, w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Oficer prasowy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu st. kpt Michał Mirowski powiedział, że sytuacja była bardzo trudna. Komplikacje wynikały przede wszystkim z faktu, że pożar pojawił się w miejscu, gdzie znajduje się blaszana konstrukcja. Konieczne było zatem jej rozebranie, aby ugasić płomienie. Dopiero po tym udało się uspokoić sytuację.