24 maja: Przedszkolaki odkrywają tajemnice zawodu strażaka w Ozorkowie

24 maja: Przedszkolaki odkrywają tajemnice zawodu strażaka w Ozorkowie

Przedszkolaki z grupy Jagódek z Przedszkola Miejskiego numer 4, 24 maja, wybrały się na edukacyjną podróż do jednostki Straży Pożarnej w Ozorkowie. Wizyta ta miała na celu umożliwić dzieciom bliższe zapoznanie się z codziennym życiem i pracą bohaterskich strażaków. Na miejscu, przedszkolaki zostały serdecznie przywitane przez Pana Strażaka i jego kolegów, którzy oprowadzili maluchy po istotnych pomieszczeniach jednostki.

Dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, gdzie odbierane są telefoniczne zgłoszenia dotyczące pożarów i innych niespodziewanych zdarzeń, a także salę wypoczynkową – przestrzeń, w której strażacy regenerują siły po wyczerpujących akcjach ratunkowych. Następnie, przedszkolaki mogły rzucić okiem na pełne wyposażenie pojazdów strażackich. Maluchy z grupy Jagódek miały również szansę przyjrzeć się z bliska samochodom strażackim oraz różnorodnym urządzeniom strażackim.

Dopełnieniem tej niezapomnianej wycieczki były opowieści o trudnej, ale jakże ważnej pracy strażaka. Przedszkolaki dowiedziały się także jakie numery telefonów należy pamiętać w razie nagłego zagrożenia: 998 do straży pożarnej i numer alarmowy – 112. Potem, każde z dzieci miało okazję na chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, zakładając hełm i manipulując wężem strażackim.

Wizyta ta miała tak duże wpływ na dzieci, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z grupy Jagódek wyraziły chęć zostania strażakami w przyszłości. Na zakończenie tej pouczającej i pełnej emocji wizyty, przedszkolaki serdecznie podziękowały strażakom za ich gościnność i cierpliwość. Panu Łukaszowi R., który był jednym z gospodarzy tej wizyty, szczególne podziękowania przekazała Marika Masłowska ze SP4.